Umut AramaKurtarma Eğitim ve Yardım Derneği

ADÜ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURACAK

Rektör Aldemir : Devlet Nerede Dedirtmeyeceğiz

Aydın İlimizin 1. derece deprem riski taşıyan bir coğrafya üzerinde bulunması sebebiyle afetler konusunda bilinçli bir toplum oluşmasına öncelik etmek amacıyla Aydın Adnan Menderes Üniversinde bir arama kurtarma ekibinin kurulmasına karar verildi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitemizde oluşturulması planlanan, kendisinin ve eşinin de içinde bulunacağı ADÜ Arama Kurtarma Ekibi’nin yapacağı çalışmaların; eğitim, sosyal yardım, psiko-sosyal destek ekipleriyle, yurt içinde afet öncesi, sırası ve sonrasında afet bölgesinin en kısa zamanda normal hayata dönmesini sağlamak amacıyla yürütüleceğini aktardı. Üniversitenin toplumla entegre çalışmalarına bir yenisini daha eklemek istediklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Halkımıza afet ve acil yardım durumlarında Devlet nerede dedirtmeyeceğiz” diyerek Üniversite olarak projelerle topluma destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

“İnsani Yardım Önceliğimiz”

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “İnsani yardıma öncelik vererek her türlü afet durumuna karşı bilinçli ve hazırlıklı olmak, afet durumlarının etkilerini en hızlı şekilde atlatmak için çalışmalar yürüteceğiz. Bu kapsamda; Yangın ve Acil Durum Merkezi kuracağız. Germencik Yamantürk Meslek Yüksekokulumuzun Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü, ADÜ Arama Kurtarma Ekibi’nin ana üstü olarak yapılandırılacak.” dedi.